Beskrivning
| Märkdata | |
| Vågform Utgångsspänning | Ren Sinus |
| Display/Avläsning | LED-indikation: Batteri Volt, belastning, status |
| Ingångsspänning | 12V |
| Kontinuerlig Effekt | 2000W |
| Toppeffekt 1sek/1min | 4000W/2300W |
| Tomgångsström | <0.1A Power saving mode |
| THD (Distorsion) | <5% |
| Verkningsgrad | >94% |
| Utgångsspänning | 230V |
| Frekvens | 50Hz |
| Ingångsspänning | 10.5V~16,5V |
| Gränsvärden Automatisk avstängning Lågspänningsskydd | 10.2V±0.5V |
| Gränsvärden Automatisk avstängning Överspänningsskydd | 14.3V±0.5V |
| Överlastskydd | Ja |
| Övertemperaturskydd | Ja |
| Polaritetsskydd | Ja, säkring |
| Fläkt | Temp- & Belastningsstyrd |
| IP-klass | 21 |
| Vikt | 5,2 kg |
| Dimensioner (L x B x H) | 44,3 x 24,8 x 8,3 cm |
| Antal eluttag | 1 st |
| Garanti | 1 år |







